خاطر نشان 2 ...

فَإِذَا رَکِبُوا فِی الْفُلْکِ دَعَوُا اللَّهَ مُخْلِصِینَ لَهُ الدِّینَ فَلَمَّا نَجَّاهُمْ إِلَى الْبَرِّ إِذَا هُمْ یُشْرِکُونَ.  

(سوره ی مبارکه ی عنکبوت، آیه ی 65)

و هنگامى که بر کشتى سوار مى‏شوند، خدا را خالصانه  مى‏خوانند، و  چون به سوى خشکى رساند و نجاتشان داد، به ناگاه شرک مى‏ورزند.

 

إِلَهِی فَکَمْ مِنْ بَلَاءٍ جَاهِدٍ قَدْ صَرَفْتَ عَنِّی، وَ کَمْ مِنْ نِعْمَةٍ سَابِغَةٍ أَقْرَرْتَ بِهَا عَیْنِی، وَ کَمْ مِنْ صَنِیعَةٍ کَرِیمَةٍ لَکَ عِنْدِی أَنْتَ الَّذِی أَجَبْتَ عِنْدَ الِاضْطِرَارِ دَعْوَتِی.

ای معبود من، چه بسیار بلای بیش از طاقت که از من بگرداندی، و چه بسیار نعمت که چشم دلم را بدان روشنی بخشیدی، و چه بسیار احسان که از روی بزرگواری در حقِ من روا داشتی. تویی که هنگام ناچاری و بیچارگی، دعایم را به اجابت رساندی.

(صحیفه ی سجادیه، فرازی از دعای 51)

 

شکر آن نعمت که تان آزاد کرد
نعمت حق را بباید یاد کرد

چند اندر رنجها و در بلا
گفتی از دامم رها کن ای خدا

تا چنین خدمت کنم احسان کنم
خاک اندر دیده شیطان کنم

چون خلاصت داد حق از امتحان
هم چنانستی که بودی همچنان

(مولانا)

خاطر نشان 1 ...

/ 5 نظر / 17 بازدید
عليزاده

سلام اعياد گذشته و ماه پيش رو مبارك برقرار باشيد

سیده سما مولایی زاده

سلام چشم خدا ..سعی می کنم یادم نرود .. قول بده از یادم نروی! .. ممنون از تذکره زیباتون .. التماس دعا

شهید همت

با سلام وبلاگ زیبایی و جالبی دارید با دو طرح که یکی ختم قرآن به نام طرح شهدا و دیگری ذکر صلوات به نام طرح شهید علیرضا نقاشان در خدمت هستم اگر تمایل داشتید ثبت نام کنید. با تشکر

http://maktabeshia.blogsky.com

سلام دوست عزیز به وبلاگ ما هم سربزنید، خوشحال می شویم با نظرات مفید خود ما را در جهت ساخت مجموعه ای فرهنگی و مذهبی کمک کنید http://maktabeshia.blogsky.com maktabeshia@gmail.com

سید رضا

سلام وبلاگ خوبی دارید به ما هم سر بزنید http://kerestos.blogfa.com/